Dezvăluiri de ultimă oră despre Dennis Man! Tricolorul are Italia la picioare. Edi Iordănescu trebuie să ştie

Dezvăluiri de ultimă oră despre Dennis Man! Tricolorul are Italia la picioare. Gol de senzație înscris în ultima etapă a campionatului italian. Edi Iordănescu trebuie să ştie.

Dennis Man, apariție de milioane! Continuă parcursul incredibil în Italia. Internaționalul menține Parma pe prima poziție.

Dezvăluiri de ultimă oră despre Dennis Man!

Parma s-a impus în duelul cu Cremonese, scor 2-1, în cadrul etapei cu numărul 8, din Serie B.

Dennis Man a fost cel care a asigurat victoria coechipierilor săi, dublând scorul în minutul 66 al partidei. A menținut parcursul perfect în deplasare al Parmei, în noul sezon competițional.

TuttoMercatoWeb i-au oferit românului nota 7 în urma prestației sale, cea mai mare notă obținută în tabăra sa, la egalitate cu Hernani.

„Viclean: s-a ascuns în bucăți lungi din meci, apoi a lovit în momentul potrivit. Lobul său încântător a adus cele 3 puncte pentru Parma, care își consolidează șefia clasamentului”, au scris aceștia despre evoluția lui Man.

ForzaParma a scăzut puțin din nota internaționalului, acordându-i un 6,5: „Atingerea cu care l-a învins pe Sarr este tipică jucătorilor care debordează de imaginație și sunt capabili de cifre bune. A fost eficient, nu s-a irosit cu faze inutile”.

”A primit premiul pentru cel mai bun jucător de pe teren grație golului prin care a decis meciul, dar și în prima repriză a demonstrat că este capabil să despartă apărarea adversă în două. La faza golului, a făcut cea mai bună alegere posibilă!”, a comentat și ParmaLive.

Parma a obținut un total de 20 de puncte în startul noului sezon, ocupând prima poziție în clasamentul Seriei B. Palermo se află la doar 4 puncte distanță, însă are un meci în minus față de formația lui Dennis Man.