Dezvăluirea nopţii pentru Edi Iordănescu! Meci perfect pentru tricolori. Victorie uriaşă pentru formaţia românilor

Dezvăluirea nopţii pentru Edi Iordănescu! Meci perfect pentru tricolori. Victorie uriaşă pentru formaţia românilor. Cei de la Gaziantep au făcut o partidă mare în faţa unei mari echipe a Turciei.

Anunţ crucial pentru Edi Iordănescu. Mai mulţi tricolori au făcut un meci mare în Turcia, în faţa unui gigant al campionatului.

Dezvăluirea nopţii pentru Edi Iordănescu!

Gaziantep, echipă care tocmai l-a dat afară pe Marius Şumudică a obţinut o mare victorie. In etapa 29 din SuperLig a învins-o pe Beșiktaș, scor 2-0. Golurile au fost marcate de către Deian Sorescu, în minutul 9 și Denis Drăguș, în minutul 85. Pe final, Florin Niță a apărat o lovitură de la 11 metri

Niță a mai scos o minge grea şi în minutul 31, la şutul lui Rashica. Pe final, Niță a încasat și un galben, dar finalul a fost unul interzis cardiacilor. Antrenorul Selcuk Inan, care i-a luat locul lui Marius Șumudică pe banca tehnică a celor de la Gaziantep, a mizat din start pe Florin Niță, Deian Sorescu, Alexandru Maxim și Denis Drăguș.

Niță și Sorescu au fost integraliști, în timp ce Maxim a fost înlocuit în minutul 90, iar Drăguș, în minutul 90+4 pentru trecerea timpului.

Prin acest succes, Gaziantep a ieșit din zona retrogradării. Se află pe locul 15, cu 31 de puncte. Lupta pentru salvare este departe de a se fi încheiat. Pe primul loc retrogradabil se află acum Hatayspor, cu 30 de puncte. Cele două echipe sunt despărțite de Ankaragucu, tot cu 30 de puncte, dar cu un golaveraj superior.

Beșiktaș se află pe locul 4 al ierarhiei, cu 46 de puncte. Dacă ar fi obținut azi victoria, gruparea din Istanbul s-ar fi apropiat la un punct de echipa de pe locul 3, Trabzonspor, care are 49 de puncte.