Dezastru pentru echipa Armatei! S-a terminat CSA-U Cluj. Echipa lui Daniel Opriţa n-a avut nicio şansă în Cupa României

Dezastru pentru echipa Armatei! S-a terminat CSA-U Cluj. Echipa lui Daniel Opriţa n-a avut nicio şansă în Cupa României. În faţa unei asistenţe jalnice, echipa de drept public din liga secundă nu a făcut faţă duelului cu cei de la U Cluj.

Trupa lui Ioan Ovidiu Sabău a controlat tot meciul şi s-a impus fără să forţeze. Aproximativ 1000 de oameni au văzut prima reprezentaţie a echipei Armatei în grupele Cupei României.

S-a terminat CSA-U Cluj

Băieţii lui Ioan Ovidiu Sabău au deschis scorul în minutul 26. Pasa lui Dan Nistor peste apărarea gazdelor l-a găsit singur pe Chipciu care l-a lopat pe portarul Pop. Peste doar 7 minute, şepcile roşii şi-au dublat avantajul prin Filip Ilie care a stabilit şi scorul pauzei.

La 8 minute de la reluare, Filip Ilie a făcut 3-0. Echipa lui Daniel Opriţa a marcat golul de onoare prin moldoveanul Boiciuc. S-a terminat 3-1 pentru cei de la U Cluj care-şi depun candidatura pentru unul dintre primele două locuri din această grupă, care duc în sferturile competiţiei.

CSA Steaua – U Cluj, echipe de start:

CSA STEAUA (5-3-2): I. Pop – D. Maftei, Vîrtej, Walace, Beța, Ad. Ilie (cpt.) – Sierra, Mancuso, D. Matei – Chipirliu, Chunchukov
Rezerve: H. Iancu – Bărbulescu, Enceanu, Boiciuc, Raicu, Dobrescu, Buziuc, Topuzov, C. Avram
Antrenor: Daniel Oprița

U CLUJ (4-4-2): Iliev – Peteleu, Masoero, Mitrea, Vătăjelu – Nistor, Bic, Doukoure, Chipciu (cpt.) – F. Ilie, Popadiuc
Rezerve: Gorcea – Oancea, Pițian, Miron, V. Gheorghe, Hofman, Fossati, D. Popa, Silaghi
Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău

Stadion: „Steaua” (București)
Arbitru: Vlad Baban; A1: Mihăiță Necula; A2: Ioan Alexandru Corb