Dennis Man rupe tăcerea! Anunţ clar al tricolorului. Ce se întâmplă după accidentarea pe care a suferit-o

Dennis Man rupe tăcerea! A apărut un anunţ clar al tricolorului. S-a aflat ce se întâmplă după accidentarea pe care a suferit-o.

Dennis Man (25 de ani), legitimat la Parma, s-a refăcut după accidentarea suferită și a revenit pe teren.

Dennis Man rupe tăcerea

Duminică, atacantul a înscris primul lui gol din noua stagiune de Serie B. Man a deschis scorul în minutul 18 al partidei cu Catanzaro, scor 5-0. Apoi, internaționalul român a fost înlocuit la pauză de Partipilo.

„Am continuitate la antrenamente, acum sunt bine fizic și mulțumit de ceea ce pot oferi echipei. Antrenorul Fabio Pecchia contează pe mine și vreau să-mi ajut colegii să câștige.

Am stat două săptămâni, dar acum sunt ok. Vreau să rămân în teren și cu echipa. Mă bucur pentru azi, am făcut un meci bun, un joc «de echipă» și suntem fericiți.

Am vrut să câștigăm și am făcut un meci grozav. Am știut să avem răbdare și am reușit să găsim spațiile de atacat. Lucrăm în fiecare zi, suntem împreună și mă bucur că suntem o echipă competitivă”, a afirmat Dennis Man.

Dennis Man se accidentase în timpul unui antrenament, motiv pentru care el a absentat vreme de două săptămâni. Acesta a revenit pe teren pe 12 august, în meciul cu Bari din Cupa Italiei, scor 3-0, când Man a înscris un gol pentru „cruciați”.

Man are o cotă de piață de 3.2 milioane de euro, conform Transfermarkt. Jucătorul a ajuns la Parma în 2021, atunci când FCSB a încasat 13 milioane de euro de pe urma sa.