Dennis Man a marcat pentru Parma în victoria cu 5-0 de la Catanzaro

Dennis Man a marcat pentru Parma în victoria cu 5-0 de la Catanzar.

Parma a învins duminică, în deplasare, scor 5-0, formaţia Catanzaro, în etapa a cincea din Serie B. Atacantul român Dennis Man a deschis scorul pentru oaspeţi. Parma nu a avut probleme la Catanzaro, unde a condus cu 3-0 la pauză, potrivit news.ro.

Dennis Man, care a început ca titular, a deschis scorul în minutul 18, după o combinaţie cu Bonny. Oaspeţii au primit apoi un penalti şi Benedyczak a transformat pentru 2-0 în minutul 25. Man a mai avut o ocazie mare în minutul 31, dar golul a căzut în minutul 40, când a înscris Benedyczak.

Imediat după pauză Parma a înscris pentru 4-0, prin Partipilo (min. 47), iar Colak a stabilit rezultatul final în minutul 84. Dennis Man a fost înlocuit la pauză, iar Valentin Mihăilă a rămas pe banca de rezerve la Parma, care a ajuns la patru victorii în cinci etape şi ocupă primul loc în Serie B, cu 13 puncte. Catanzaro este pe 5, cu 10 puncte.