David Miculescu a fost făcut praf după egalul cu UTA din Cupa României: `Face semn ‘veniţi, veniţi, veniţi!’. Veniţi, ca să rămânem 2 contra 10`

FCSB a remizat cu UTA Arad, scor 2-2, iar finalul meciului a fost unul cu adevărat nebun.

Arbitrul a acordat patru cartonașe roșii în ultimele 10 minute, 3 jucătorilor de la FCSB și unul lui Chindriș de la UTA care se afla pe banca de rezerve.

Fostul internațional, Basarab Panduru a sesizat un gest uluitor a lui David Minculescu în ultimele minute din meci, care i-a provocat hohote de râs.

Faza s-a petrecut chiar la finalul partidei, în minutul 90+6, şi l-a avut pe David Miculescu în prim-plan.

Jucătorul de aproape 2 milioane de euro, de la FCSB, a făcut presing sus, la portar, când echipa rămăsese cu trei oameni mai puţin pe teren şi risca să piardă partida.

Mai mult, Miculescu îşi chema şi coechipierii în ajutor, în speranţa că mai poate obţine ceva din partidă. Totuşi, portarul a degajat, iar arbitrul Adrian Cojocaru a fluierat finalul.

„Erau în 7, FCSB, plus portar. A făcut, la portar s-a dus, ca el să degajeze şi să rămână 6. Să fie 10 contra 6. Le mai făcea şi semn să vină încă vreo 2-3, ca să rămână ăştia 10 contra 2. E incredibil! El zice că am vrut să câştigăm meciul. Era minutul 90, era mingea la ei şi tu mai chemati 2-3, să rămâneţi 1-2 contra 10 acolo. ‘Hai, veniţi, veniţi!’

Ce să-i mai spună Dică? Uite, face semn ‘veniţi, veniţi, veniţi!’. Veniţi, ca să rămânem 2 contra 10.”, a spus Basarab Panduru, la Orange Sport.