Daniel Bîrligea s-a dezlănţuit! S-a enervat după egalul cu Dinamo: ‘Nu am jucat bine prima repriză’ + Ce spune despre meciurile naţionalei

Daniel Bîrligea s-a dezlănţuit! S-a enervat după egalul cu Dinamo. Atacantul celor de la CFR Cluj nu e deloc mulţumit de rezultatul de pe Arena Naţională. Şi-ar fo dorit cele trei puncte.

Dinamo a reușit să obțină doar un punct în urma meciului cu CFR Cluj, 1-1. Daniel Bîrligea, autorul singurului gol al clujenilor a vorbit despre ce s-a întâmplat în meciul cu „câinii”.

Daniel Bîrligea s-a dezlănţuit! Ce spune despre meciurile naţionalei

„Am avut o primă repriza mai dificilă, nu ne-am organizat bine în teren, dar a doua, am vorbit cu antrenorul în vestiar și între noi și ne-am organizat mai bine. Am întrat mai bine în a doua repriza, s-a și văzut. Din păcate am avut multe ocazii, nu am reușit sa băgăm in poartă și portarul a făcut foarte multe. A avut apariții foarte bune. Ne pare rău pentru 1-1, pentru că voiam victoria, dar mai bine un punct decât nimic.

Am lăsat doua puncte. Voiam 3 puncte, să avem mintea mai liniștita, dar un punct este mai bine decât nimic și o să muncim mai mult pentru viitor.

După mine, Dinamo au jucat foarte bine în prima repriză, au fost organizați. În a doua repriză au obosit um pic, dar în prima repriză au fost organizați, sau poate nu am fost noi și s-au echilibrat lucrurile greșit, dar e bine că am intrat în a doua repriză mai treziți puțin.

Mă voi duce acum direct la lot și vom munci și acolo să avem cele 6 puncte.

Cât despre Morgan este o situație foarte urâtă, pentru el, familia lui. Pentru el a fost foarte greu să joace. Suntem aproape de el, și sper să fie totul bine, măcar pentru familia lui.

Momentan mă voi gândi la naționala, iar apoi când mă întorc pregătim primul meci, apoi le luam ușor ușor, unul câte unul”, a spus Daniel Bîrligea, după meci.