Cristina Neagu a dat lovitura! O nouă prestaţie stelară a lui Messi din handbal. Echipa Primăriei, debut perfect în noua ediţie a Ligii Campionilor. Fetele de la CSM Bucureşti nu le-au dat nicio şansă adversarelor.

Cristina Neagu şi-a dus din nou echipa spre victorie. CSM Bucureşti a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 28-24 (16-10), formaţia Odense Handbold.

Cristina Neagu a dat lovitura!

A fost primul meci pentru bucreştence în prima etapă a grupei A a Ligii Campionilor la handbal feminin. Principala marcatoare a echipei bucureştene a fost Cristina Neagu, care a înscris opt goluri.

Pe lângă Neagu, Glauser a avut un rol mai important decât stagiunea trecută. A parat 10 aruncări doar în prima repriză și a contribuit la un avans liniștitor după primele 30 de minute, scor 16-10.

Danezele s-au apropiat la un singur gol când mai erau de jucat 5 minute. A fost momentul în care Neagu și Glauser au luat jocul pe cont propriu. Cristina a transformat un 7 metri și a avut o aruncare perfectă, în vinclu. Portărița din Franța a scos cu piciorul două mingi.

Emilie Arntzen a avut și ea două momente de sclipire, suficiente pentru un final relaxat, cu cei 3.000 de spectatori în picioare.

Golurile lui CSM București au fost marcate de: Neagu (8), Pintea (7), Zaadi (4), Arntzen (3), Kobylinska (2), Ostergaard (2), Flippes (1), Dindiligan (1).

În aceeaşi grupă, DVSC Debrecen a învins cu 32-29 IK Savehof. În etapa următoare, SM Bucureşti va juca în 17 septembrie, în deplasare, cu SG BBM Bietigheim.