Cristiano Ronaldo, imaginile zilei. Momente emoționante cu familia starului. Ce au făcut mama și sora portughezului în tribune / Foto

Cristiano Ronaldo, imaginile zilei. Starul portughez și-a făcut mama și sora să plângă la meciul din sferturile Ligii Campionilor Asiei. S-a întâmpla imediat după golul marcat de lusitan în prelungiri.

Al Nassr a fost eliminată de Al Ain după un meci incredibil. Învingătoarea a fost decisă după executarea loviturilor de departajare.

Momente emoționante cu familia lui Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo și-a dus echipa la loviturile de departajare după ce a marcat în minutul 118. Al Nassr a fost însă eliminată de Al Ain din Liga Campionilor Asiei.

Al Ain a condus, dar echipa lui Ronaldo a restabilit egalitatea. Meciul a ajuns în final în prelungiri, atunci când portughezul a făcut spectacol și a marcat în minutul 118, dintr-un penalty obținut de el. După 3-2 în timpul regulamentar, Al Nassr a fost eliminată, la loviturile de departajare, Ronaldo fiind singurul din echipă care a înscris. Trei dintre colegii săi au ratat.

Momentul în care portughezul și-a dus echipa la penalty-uri a fost unul copleșitor pentru mama și sora lusitanului.

Maria Dolores și Elma nu s-au mai putut abține și au început să plângă, imaginile devenind rapid virale.

După meci, spiritele s-au încins iar jucătoii celor două echipe s-au luat la bătaie pe teren.