Cristiano Ronaldo a făcut o criză de nevi. Imagini șocantei: ‘Trezeşte-te, trezeşte-te’ / Video

Cristiano Ronaldo a făcut o criză de nervi la ultimul meci. Portughezul nu s-a putut stăpâni după prima repriză a meciului cu Al-Ahli Dubai, din playoff-ul Ligii Campionilor Asiei.

Al-Nassr s-a impus în fața celor de la Al-Ahli Dubai, scor 4-2.

Cristiano Ronaldo s-a răzbunat pe un fan

Scorul de la pauza meciului a fost de 1-1, iar legendarul fotbalist a fost foarte nervos. Acesta și-a vărsat nervii pe cei din jurul lui.

Primul care a avut de-a face cu furia portughezului a fost centralul. Ronaldo a fost furios pentru că nu a acordat o lovitură de pedeapsă pentru un fault în careu și a început să strige: „Trezeşte-te, trezeşte-te, dă-o naibii”.

În timp ce mergea spre vestiare, un fan, membru al staff-ului tehnic a vrut să facă o fotografie cu el, dar lusitanul l-a împins. Momentul a fost surprins și a devenit viral.

Emoții la calificare

Nici în repriza a doua Al Nassr nu a făcut un meci spectaculos. Trupa lui CR7 a tras din greu pentru a obţine calificarea în grupe.

Chiar dacă Al Ahli a condus până în minutul 88, Al Ghannam a egalat scorul. Iar în prelungiri, Al Nassr a mai inscris de două ori. Prima dată, prin Talisca, în minutul 90+5, iar două minute mai târziu a înscris și croatul Brozovic.

La ultimul gol, assist-ul a venit din partea lui Cristiano Ronaldo, iar Al Nassr s-a impus cu scorul de 4-2.

Odată cu venirea lui Ronaldo faima clubului Al-Nassr a crescut

De la sosirea sa, contul de Twitter al clubului Al-Nassr a crescut de la 800.000 de urmăritori la 4 milioane. Pe Instagram de la 2 milioane la peste 14 milioane de „followers”.

Datorită în special popularităţii sale, acum pot fi văzute femei la meciuri.

Cristiano Ronaldo a marcat 14 goluri în 16 meciuri disputate în Liga saudită, reuşind inclusiv o „cvadruplă” în al treilea său meci, împotriva echipei Al-Wehda.