Cristiano Bergodi face anunţul momentului! Ce le-a promis fanilor după Rapid-Sepsi. Cerere pentru şefii din Giuleşti

Cristiano Bergodi face anunţul momentului! S-a aflat ce le-a promis fanilor după Rapid-Sepsi. Cerere pentru şefii din Giuleşti. Antrenorul italian a avut parte de o revenire cu ghinion. A fost doar 0-0 contra celor de la Sepsi.

La finalul meciului, Cristiano Bergodi a spus că este mulţumit de jocul propriei echipe. L-a înţepat pe Adrian Mutu, fostul antrenor. Spune că noua sa echipă trebuie să joace bine şi în deplasare, marea problemă a Rapidului sezonul trecut.

Cristiano Bergodi face anunţul momentului!

„Numai pentru rezultat şi pentru a doua repriză pentru că am căzut. Prima repriză a fost foarte bună, cu ocazii. Nu sunt mulţumit de rezultat, dar băieţilor nu am ce să le reproşez. Am căzut repriza a doua. Când lipseşte forţa şi luciditatea se vede. Prima repriză mi-a plăcut mult. În deplasare au jucat mai slab. Vreau să jucăm şi acasă şi în deplasare la fel”, a spus Cristiano Bergodi, la finalul meciului, în direct la Digisport.

Mai mult, antrenorul italian spune că are nevoie de întăriri pentru a îndeplini obiectivul echipei din acest sezon de Superliga. „Avem nevoie de atacant. Sigur ceva o să facem, dar nu pentru că Marko n-ar fi jucat bine. Trebuie să reglăm lucruri care la început de campionat sunt normale.

Dacă jucam 90 de minute puteam câştiga. Trebuie să lucrăm, e mult de muncă. Nu se face de la o zi la alta. Sunt jucători noi, achiziţii. Suporterii vor un meci ca în prima repriză. Păcat că am ratat ocaziile. Marius Ştefănescu e letal acolo. Era aproape să ne strice debutul. Nu le reproşez nimic băieţilor, e un rezultat bun, pozitiv”, a mai spus Begodi, conform sursei citate.