Cristiano Bergodi şi-a ieşit din minţi! Şi-a făcut praf echipa după înfrângerea cu Rapid: ‘E inexplicabil ce s-a întâmplat’ + De ce n-a vorbit cu Dan Şucu la finalul meciului

Cristiano Bergodi şi-a ieşit din minţi și și-a făcut praf echipa după înfrângerea cu Rapid. Giuleștenii au pierdut în condițiile în care au condus, 1-0, iar gazdele au avut un om în minus apoape o repriză întreagă.

Antrenorul a dezvăluit de ce nu a vorbit după meci cu Dan Șucu. Patronul echipei a fost în tribune în Bănie, alături de suporteri.

Cristiano Bergodi şi-a ieşit din minţi după înfrângerea din Bănie

„Nu vorbesc la cald cu patronul, după meci. Sunt nervi și toată lumea e dezamăgită. Nu vorbesc nici atunci când câștigăm. E incredibil cum am pierdut. Nu știu!

În prima repriză am jucat doar noi, am condus jocul. În primele 20 de minute aruncau mingea, erau speriați. Se vedea că e un meci dificil. Mi s-a părut că eram bine așezați în teren. La pauză le-am zis că putem câștiga. Dar ne-am sabotat sigur, am făcut harakiri. Ne-am bătut singuri. Nu s-a întâmplat nimic nici după schimbări. E inexplicabil, e frustrant. Am pierdut un meci pe care trebuia să și câștigăm. Bravo Craiovei că a crezut.

Am luat două goluri doar pe fondul unei relaxări. Ce faci, mă, cum?! Doar asta a fost! Baiaram a intrat pe un culoar atât de scurt, nici nu exista culoarul. Noi nu l-am urmărit… toți suntem vinovați. Inclusiv eu!

Mitriță e liderul lor, al nostru e Cristi Săpunaru. Un jucător exponențial, cu experiență. E normal că a contat absența, dar e inexplicabilă relaxarea noastră. Să luăm două goluri în inferioritate numerică… ce poți să facem? Ce s-a întâmplat astăzi e harakiri

Craiova e o echipă bună, e pe val. Pentru ei moralul e foarte bun. Pentru noi e un dezastru”, a declarat Cristiano Bergodi după meci.