Costin Amzar face scandal! A distrus arbitrajul după egalul cu Petrolul: ‘A fost penibil, să ne lase să ne arbitrăm singuri’

Costin Amzar a făcut scandal după meciul cu Petrolul Ploiești. L-a făcut praf pe Horațiu Feșnic, arbitrul partidei după ce oaspeții au primit un penalty în prelungiri.

Faza controversată a fost analizată în camera VAR aproape 10 minute. Dinamo a terminat la egalitate meciul cu Petrolul Ploiești, scor 1-1.

Costin Amzar a distrus arbitrajul după egalul cu Petrolul

Costin Amzar spune că nu ar fi trebuit să se acorde lovitură de pedeapsă. Fotbalistul dinamoviștilor a povestit cum a fost faza și spune că nu l-a împins pe Musi.

„Arbitraj penibil. A analizat 8, 10 minute, apoi l-a chemat și la margine. A mai verificat din nou. Să ne lase să arbitrăm noi. Să ne lase singuri.

Eu eram în spatele lui Musi, eram cu mâinile pe lângă el când a preluat mingea. Aveam mâinile puse pe el apoi, a vrut să tragă și a căzut pe spate. Eu nu l-am tras.

Să ne lase să ne arbitrăm singuri, asta zic.

A fost o presiune, și că meciul ăsta a fost…greu fără suporteri, fără oamenii noștri în tribune. Asta este.

Mai sunt meciuri, de aici încolo fiecare meci e important. Sper să jucăm cât mai bine. Trebuie să tratăm foarte serios următoarele partide, mergem doar la victorie.

(n.r. despre suspendare teren) Nu vreau să comentez. Asta a fost decizia lor. Nu am văzut ce s-a întâmplat. A fost o greșeală. Asta este.”, a declarat la finalul meciului Costin Amzar.