Ciprian Tătărușanu a încasat-o grav! O nouă umilinţă pentru portarul român. Meci de coşmar în Arabia Saudită / Video

Ciprian Tătărușanu traversează cea mai nefastă perioadă a carierei sale, în Arabia Saudită! Portarul român pare să nu mai fie stăpân în propria poartă, mai ales în contextul în care Ahba, formație în cadrul căreia este legitimat, tremură în fața retrogradării. În cadrul ultimei etape din campionatul saudit, goalkeeper-ul a avut parte de două reprize de coșmar.

Al-Shabab – Abha Club s-a încheiat 5-0, joi seară, în etapa a 28-a din Saudi Pro League. Ciprian a încasat patru dintre aceste goluri în repriza secundă, după ce rivala a intrat la vestiare în avantaj.

Ciprian Tătărușanu a încasat-o grav!

Scorul partidei a fost deschis de către Yannick Carrasco, în minutul 45+1. După fluierul de pauză, românul nu a preconizat ”furtuna de mingi” ce avea să vină.

Al-Shabab a închis tabela de marcaj cu alte patru goluri livrate în poarta internaționalului (Habib Diallo (57), Carlos (cu o dublă în minutele 78 și 84) și din nou Yannick Carrasco (90+3)).