CFR, pe turbo la Dumbrăvița! Bîrligea a reușit hattrick-ul în 4 minute!

CFR Cluj și-a permis luxul să atace Cupa României cu rezervele și să ia și o opțiune pentru sferturi. Semn că Dan Petrescu e artist în a-și hiperboliza lipsurile.

”Nemuritorul” Ciprian Deac a fost singurul titular pe care Petrescu l-a păstrat în primul 11. În rest, rezerve la rezerve și fotbaliști care au avut sau și-au făcut loc mai greu printre oamenii din linia întâi a campioanei.

Le-a luat o repriză să-și facă încălzirea cu Dumbrăvița. Hoban a deschis scorul abia în minutul 50, un șut direct în vinclu din afara carerului. Iar 2-0 s-a făcut în minutul 81, prin golul lui Malele.

Senzație cu adevărat a făcut Bîrligea. Care a marcat în minutele 87, 90 și 90+1. Adică a bifat hattrick-ul în 4 minute. Iar CFR e în fruntea grupei alături de Universitatea Cluj, la egalitate de puncte și de golaveraj.

CSC Dumbrăvița: Mikloș – Amariei, Moțiu, Bain, Bura-Koț – Tismonar, A. Olaru, A. Ungureanu – Ghinescu, D. Popa, P. Simon
Rezerve: Ciui – Grancea, Gîsă, Martinov, D. Grigoriu, Curea, Blickling, L. Bodri, Pașcalău
Antrenor: Cosmin Stan

CFR Cluj: Bălgrădean – R. Bălan, Billong, Kolinger, Brucic – Hoban, Bordeianu, C. Deac, Hammershoy-Mistrati, Jose Gomes, Malele
Rezerve: Rz. Sava – Mbaye, Diakite, Cvek, Lucaci, Roger, Gîdea, Bîrligea, Sg. Buș
Antrenor: Dan Petrescu