CFR Cluj, victorie splendidă cu FCU Craiova și se apropie la un punct de Rapid

CFR Cluj s-a impus la capătul unui meci extrem de spectaculos care a avut de toate: Goluri, șuturi senzaționale și driblinguri spectaculoase.

Prima repriză senzațională cu două goluri și patru bare.

CFR Cluj- FCU Craiova, repriză de senzație

În minutul 16 Janga a reușit să deschidă scorul cu un șut bun cu piciorul stâng.

În minutul 20 Yeboah a lovit bara, iar scorul a rămas 1-0.

În minutul 29, Chițu a avut șansa să facă 1-1 dar mingea sa a lovit bara.

Patru minute mai târziu, Cristi Manea a găsit drumul spre gol și a dus scorul la 2-0 pentru CFR.

Muhar a lovit și el bara în minutul 41,iar trei minute mai târziu, Bauza a tras un șut superb din afara careului dar și mingea sa a întâlnit bara.

La pauză CFR a intrat în avantaj, 2-0.

Repriza a 2-a a fost în nota primelor 45 de minute

Repriza a 2-a a început în forta cu atacuri la ambele porți.

În minutul 61 George Ganea de la FCU Craiova trimite balonul în poartă cu dreptul după o finalizare ușoară  și a redus din handicap.

În minutul 68, Yeboah a spulberat visele oltenilor cu un șut senzațional de la 16 metri.

Meciu s-a încheiat cu ambele echipe încercând să marcheze însă fără succes.

CFR Cluj: Scuffet – Manea, Yuri, Burcă, Braun – Boateng, Muhar, Deac – Yeboah, Janga, Petrila
Rezerve: Bălgrădean – R. Bălan, Kolinger, Cvek, Roger, Bîrligea, Vito, Malele
Antrenor: Dan Petrescu

FCU Craiova: R. Popa – Negru, Duarte, Paramatti, Huyghebaert – Asamoah, Achim – Baeten, Bauza, Van Durmen – Chițu
Rezerve: Mogoșanu – R. Grigore, Dr. Albu, Marquet, Bahassa, Sidibe, G. Ganea, Blănuță, G. Iancu
Antrenor: Dan Vasilică

Stadion: „Dr. Constantin Rădulescu”
Arbitru: Florin Andrei / Asistenți: Mircea Orbuleț, Radu Ghinguleac