Cea mai frumoasă fană a lui Manchester City nu s-a mai abţinut! I-a făcut praf pe rivali. Aroganţa supremă după meci / Foto

Cea mai frumoasă fană a lui Manchester City nu s-a mai abţinut! I-a făcut praf pe rivali. Aroganţa supremă după meci. Mesajul transmis la scurt timp după cea mai spectaculoasă remiză.

Elle Brooke a făcut ravagii la meciul lui Manchester City! Cea mai mare fană a cetăţenilor nu s-a dezmințit. Apariție de zile mari pe arena din Londra.

Cea mai frumoasă fană a lui Manchester City nu s-a mai abţinut!

Cea mai hot fană a formației lui Pep Guardiola a încins atmosfera duminică seară, pe arena Stamford Bridge din Londra, în contextul remizei dintre Manchester City și Chelsea, 4-4!

Elle Brooke a atras toate privirile cu ținuta sa scoasă din tipare, însă nu a omis să poarte tricoul echipei favorite.

După meci, blondina nu s-a abținut și a înțepat rivala pe rețelele de socializare.

„Chelsea face twerk (n.r. – un tip de dans) peste locul 10!”, a scris tânăra pe Instagram, făcând referire la poziția pe care o ocupă londonezii în ierarhia din Premier League.

Vezi această postare pe Instagram

O postare distribuită de Elle Brooke 👑 (@thedumbledong)

Rezumatul partidei Manchester City-Chelsea, 4-4

Erling Haaland a deschis scorul serii în minutul 25, însă Manchester City nu s-a bucurat prea mult. Rivala a dublat reușita la scurt timp, prin intermediul execuțiilor lui Thiago Silva și Raheem Sterling. Akanji a stabilit un 2-2 la mijlocul duelului.

Halaand s-a impus din nou în repriza secundă. Nicolas Jackson a obținut un 3-3 la aproximativ 20 de minute după reușita fotbalistului norvegian.

Rodri a majorat scorul în minutul 86, însă tabela de marcaj a arătat egalitate când s-a auzit fluierul de final al partidei. Chelsea a reușit să egaleze în minutul 5 de prelungiri, prin Cole Palmer.

În urma rundei #12 din Premier League, Manchester City dăinuie peste restul echipelor din campionat, fiind ocupanta primei poziții în ierarhie, cu 28 de puncte obținute. Chelsea se situează pe locul 10.