Bombă la Ovidiu! S-a terminat Farul-Dinamo. Oamenii lui Gică Hagi, de nerecunoscut

Bombă la Ovidiu! S-a terminat Farul-Dinamo. Oamenii lui Gică Hagi, de nerecunoscut în meciul cu ultima clasată din Superliga. Cel mai prost atac din prima ligă s-a distrat cu fosta campioană.

Echipa lui Gică Hagi a avut o prestaţie de liga a doua în faţa lui Dinamo. Câinii luaseră bătai pe linie în acest an.

S-a terminat Farul-Dinamo

Echipa lui Gică Hagi a început prost meciul de la Ovidiu. Dinamo a fost pe tot terenul şi a deschis scorul în minutul 29. Mihai Popescu a făcut un henţ de curtea şcolii, iar Velkovski a deschis scorul.

Gazdele au fost în continuare de nerecunoscut. Dinamo şi-a dublat avantajul la trei minute de la reluare. Politic a fost cel care a marcat spre disperarea celor 3.866 de fani prezenți la meci, număr oficial.

Scor final Farul-Dinamo 0-2 şi echipa lui Gică Hagi pierde 3 puncte uriaşe în lupta pentru play-off. De partea cealaltă, câinii o egalează la puncte pe FC Botoşani, penultima clasată din Superliga.

Farul – Dinamo, echipe de start:

FARUL: Buzbuchi – Boli, Larie, M. Popescu, Dussaut – Grameni, Nedelcu, Kiki – Deaconu, Rivaldinho, Budescu
Rezerve: Mușat, Răfăilă, Sîrbu, Gustavo, Dănuleasă, Grosu, Quieros, N. Popescu, Ganea, Vînă, Cojocaru, Andronache
Absenți: T. Băluță (accidentat), L. Munteanu (suspendat)
Antrenor: Gheorghe Hagi

DINAMO: Golubovic – Patriche, Velkovski, Homawoo – Moura, Gnahore, Pavicic, Bordușanu – Milanov, Abdallah, Politic
Rezerve: Railean, Began, Gregorio, Iglesias, D. Irimia, Neagu, Bani, Grigore, A. Irimia, N. Roșu, Amzăr, Costin
Absenți: Ilic (suspendat), Selmani (indisponibil)
Antrenor: Zeljko Kopic

Stadion: Academia „Gheorghe Hagi” (Ovidiu)
Arbitru: Marcel Bîrsan (Bucureşti) / A1: Vasile Marinescu (Bucureşti), A2: Romică Bîrdeş (Piteşti)
Arbitru VAR: Viorel Flueran (Craiova). Asistent VAR: Cristina Trandafir (Bucureşti)