Bombă în Superliga! S-a terminat U Cluj-Poli Iaşi. Ce au făcut băieţii lui Ioan Ovidiu Sabău

Bombă în Superliga! S-a terminat U Cluj-Poli Iaşi. S-a aflat ce au făcut băieţii lui Ioan Ovidiu Sabău. A fost a patra înfrângere pe teren propriu pentru şepcile roşii în acest sezon de Superliga.

U Cluj-Poli Iaşi a fost meciul care s-a disputat timp de două zile. Duminică, a fost întrerupt în minutul 52, din cauza terenului desfundat.

S-a terminat U Cluj-Poli Iaşi

Băieţii lui Ioan Ovidiu Sabău au jucat foarte slab la reluarea partidei. Mai întâi, Roman a deschis scorul în minutul 56 pentru oamenii lui Leo Grozavu. Şepcile roşii nu s-au trezit şi au încasat şi al doilea gol în prleungirile meciului. Alin Roman a reuşit dubla. S-a terminat U Cluj-Poli Iaşi 0-2 şi băieţii lui Leo Grozavu părăsesc ultimul loc din Superliga. Au 6 puncte şi se află pe locul 15. De partea cealaltă, clujenii au un punct în plus.

U Cluj – Poli Iași. Echipele de start

U Cluj: Gorcea – Oancea, Miron, Mitrea, Vătăjelu – Bic – I. Stoica, Nistor, Popadiuc (Tescan 85), Chipciu (Calcan 39 / V. Gheorghe 71) – D. Popa
Rezerve: Iliev – Pițian, Chinteș, Perianu, Hofman, Tescan, G. Simion, V. Gheorghe
Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău

Poli Iași: Ailenei – Martac, Fl. Ilie, Samayoa, R. Ispas – R. Ion, A. Roman, Garobbio, Jatoba (Vojtus 78) – A. Gheorghiță (Dumitru 69), L. Phelipe (Vașvari 69)
Rezerve: Jankov, Tincu, Belu, Vașvari, Sg. Buș, Ștefanovici, Itu, R. Ion, Katanec
Absenți: S. Lung (suspendat), Bordeianu (fără drept de joc), A. Ciobanu (accidentat)
Antrenor: Leo Grozavu

Stadion: Cluj Arena (Cluj-Napoca)
Arbitru: Viorel Flueran (Craiova), A1: Daniel Mitruți (Craiova), A2: Ciprian Danșa (Satu-Mare)
Arbitru VAR: Cătălin Popa (Pitești), AVAR: Romică Bîrdeș (Pitești)