Bombă în Giuleşti! S-a terminat Rapid-Farul. Ce au făcut băieţii lui Gică Hagi

Bombă în Giuleşti! S-a terminat Rapid-Farul. S-a aflat ce au făcut băieţii lui Gică Hagi pe terenul celei mai în formă echipe din Superliga. Giuleştenii pare că nu s-au trezit după problemele avute de suporteri cu poliţia.

Jucătorii lui Cristiano Bergodi au fost de nerecunoscut în meciul cu Farul lui Gică Hagi. Asta deşi cu o săptămână în urmă bătuseră FCSB.

S-a terminat Rapid-Farul

Echipa lui Gică Hagi a început bine meciul din Giuleşti. Au avut ocazii şi au deschis scorul în minutul 23 prin Louis Munteanu. Giuleştenii nu şi-au revenit din pumni, spre disperarea celor 10877 spectatori prezenţi la meci, număr oficial. Mai mult, şi startul reprizei secunde a fost foarte prost pentru formaţia lui Cristiano Bergodi.

Louis Munteanu a făcut dubla în minutul 56. Apoi, Oaidă a fost eliminat, pentru două cartonaşe galbene. Şi totuşi, finalul a fost unul incandescent. Rivaldinho a comis-o în propriul careu şi Rrahmani a înscris, cu noroc, din penalty. S-a terminat Rapid-Farul 1-2 şi giuleştenii pierd trei puncte uriaşe în lupta pentru titlu.

Rapid-Farul, Echipele de start

Rapid: Aioani – Braun, Săpunaru, P. Iacob, Bădescu – Hromada, Hasani, Oaidă – Krasniqi, Rrahmani, Papeau
Rezerve: Drăghia – Borza, I. Cristea, Dr. Grigore, Djokovic, Dr. Albu, Funsho, Petrila, El Sawy, Cîrjan, Burman, Onea
Antrenor: Cristiano Bergodi

Farul: Buzbuchi – Boli, M. Popescu, Gustavo Marins, Cr. Ganea – Vînă, Queiros, Grameni – I. Cojocaru, L. Munteanu, R. Deaconu
Rezerve: Ș. Mușat, D. Grosu, Casap, Budescu, L. Andronache, Rivaldinho, L. Banu, N. Popescu, Stoian, Kiki
Antrenor: Gică Hagi

Stadion: Superbet Arena (București)
Arbitru: Găman George Cătălin (Craiova). A1: Danşa Ciprian Florin (Satu Mare). A2: Bucsi Imre-Laszlo (Sfântu Gheorghe)
Arbitru VAR: Kovacs Szabolcs (Carei). Asistent VAR: Demetrescu Iuliana Elena (Râmnicu Vâlcea)