Bogdan Andone, la capătul răbdării! Ce a spus după egalul cu CSU Craiova: ‘A fost o greşeală tehnică’ + Obiectiv clar al celor de la FC Botoşani

Bogdan Andone, la capătul răbdării! S-a aflat ce a spus după egalul cu CSU Craiova. Cei de la FC Botoşani au comis-o din nou, pentru a doua etapă consecutiv. Au condus şi la Arad şi în această etapă, dar au fost egalaţi în finalul meciurilor.

Bogdan Andone recunoaşte însă. FC Botoşani nu merita să câştige cu CSU Craiova. Asta deşi a fost egalată norocos, în prelungirile meciului.

Bogdan Andone, la capătul răbdării!

FC Botoşani a avut 2-0 la pauză, dar a luat doar un punct cu cei de la CSU Craiova. Totuşi, Bogdan Andone nu-şi acuză propria echipă pentru semieşecul cu CSU Craiova. „Am pierdut că am avut 2-0. Până la urmă rezultatul e echitabil. Astăzi, cred că a fost echitabil, chiar dacă e dureros să primeşti din nou gol în prelungiri nu meritam victoria.

E un campionat foarte echilibrat. Toate echipele se luptă pentru fiecare punct. A fost o greşeală tehnică. Mingea nu a mai sărit la Ţigănaşu, i-a trecut pe sub talpă”, a spus Bogdan Andone, la finalul meciului, în direct la Digi Sport.