Bianca Andreescu nu s-a mai abținut. Criză de nervi în timpul meciului. Arbitrul a intervenit imediat / Video

Bianca Andreescu nu s-a mai abținut și a făcut o criză de nervi în timpul meciului. Momentul a avut loc la turneul de la Washington.

Jucătoarea de tenis din Canada a fost eliminată în primul tur, după ce a pierdut meciul cu Marta Kostiuk.

Bianca Andreescu, enervată de un spectator

Bianca Andreescu a părăsit turneul de la Washington din primul tur. A pierdut în trei seturi, 2-6, 6-3, 7-6 (7/5), în fața Martei Kostiuk, din Ucraina.

În timpul meciului a avut loc un moment tensionat. În setul 3, la scorul de 2-2, un spectator a început să facă scandal. „Out”, a strigat bărbatul.

Nu a fost pentru prima dată când s-a întâmplat așa ceva, doar că acum, jucătoarea din Canada nu s-a mai abținut și a țipat la el.

„Taci”, i-a strigat Andreescu. Arbitrul a intervenit imediat, iar bărbatul a fost dat afară din arenă.

Kostiuk a salvat trei mingi de meci în setul decisiv, iar în final s-a impus după două ore şi 43 de minute de joc în faţa campioanei de US Open 2019. Jucătoarea din Ucraina o va înfrunta în optimi pe Caroline Garcia, favorita numărul 2, calificată direct în turul secund.

Rezultate – turul 1:

Belinda Bencic (Elveţia/N.6) – Anastasia Potapova (Rusia) 6-5 (abandon Potapova)
Lauren Davis (SUA) – Sloane Stephens (SUA) 7-6 (10/8), 3-6, 6-1
Liudmila Samsonova (Rusia/N.8) – Danielle Collins (SUA) 6-1, 6-3
Marta Kostiuk (Ucraina) – Bianca Andreescu (Canada) 2-6, 6-3, 7-6 (7/5)
Elina Svitolina (Ucraina) – Victoria Azarenka (Belarus) 7-6 (7/2), 6-4