Basarab Panduru s-a distrat pe seama celor de la Sepsi. Ce a putut să spună fostul internațional

Basarab Panduru nu s-a abținut după meciul Farul – Sepsi, scor 2-0, și a ironizat echipa condusă de Cristiano Bergodi.

Covăsnenii au avut o prestație lamentabilă. În prima repriză nu au avut niciun șut pe poartă și niciun corner.

„Să nu treci centrul terenului în prima repriză. Nici dacă veneau cu juniorii nu jucat atât de slab. La unele statistici m-am uitat și aveau minus. Mai jos de atât nu ai cum să joci. O să dea acum de CFR și FCSB, să vezi… cu cine să ia punct? Poate cu Csikszereda.

Sepsi țintea să intre în primele trei anul ăsta. Încă depind de ei pentru play-off, dar au arătat urât de tot anul ăsta”, a spus Basarab Panduru la Orange Sport.

Câte echipe ar merita să joace play-off-ul

Basarab Panduru a mai făcut și alte remarci în stilul caracteristic la adresa covăsnenilor.

„Bă, nu zici că e mai bine să jucăm în cinci în play-off? După meciul ăsta, te întrebi dacă e mai bine în cinci în play-off. Putea fi 6-0, 7-1, nu era nicio problemă. Să nu treci centrul terenului în prima repriză…

Eu cred că ei (n.r. – cei de la Sepsi) se vedeau în primele trei, primele patru anul ăsta. Mergem uşor, uşor şi atacăm primele trei locuri. Te vedeai Rapid anul ăsta. Arată urât „, a mai spus fostul internațional la Orange Sport.