Barcelona lui Xavi rupe tot în amicale! Catalanii s-au distrat în America. Ce a făcut Robert Lewandowski

Barcelona lui Xavi rupe tot în amicale! Catalanii s-au distrat în America. Victorie clară cu New York Red Bulls. Echipa spaniolă FC Barcelona şi-a încheiat turneul american printr-o victorie cu scorul de 2-0 în faţa formaţiei New York Red Bulls, într-un amical disputat sâmbătă la Harrison (New Jersey), informează AFP.

Francezul Ousmane Dembele a deschis scorul în finalul primei reprize (41), Barca majorându-şi avantajul în minutul 87, prin olandezul Memphis Depay.

Barcelona lui Xavi rupe tot în amicale!

Atacantul polonez Robert Lewandowski, transferat recent de la formaţia germană Bayern Munchen, a avut mai multe ocazii clare de gol, însă nu a reuşit să înscrie, fiind înlocuit în minutul 73 cu Depay.

FC Barcelona va mai disputa un meci amical, pe teren propriu, împotriva formaţiei Pumas UNAM, pe 7 august, cu o săptămână înaintea startului noii ediţii a campionatului Spaniei.

Pumas UNAM este echipa care l-a recrutat în această vară pe brazilianul Dani Alves, fostul fundaş al Barcelonei, şi a fost invitată de clubul catalan să dispute ediţia din acest an a Trofeului Gamper.