Avertisment pentru Nicolae Dică! Ce se întâmplă cu Andrea Compagno: ‘Nu prea l-am văzut!’

Avertisment pentru antrenorul celor de la FCSB, Nicolae Dică! Unul dintre cei mai mari atacanţi din istoria României atrage atenţia în privinţa lui Andrea Compagno. Italianul nu a reuşit să marcheze contra Petrolului.

Nicolae Dică este pus în gardă de către Florin Răducioiu. Fostul mare atacant i-a lăudat pe Billel Omrani, Andrei Cordea și Darius Olaru, dar nu toți jucătorii l-au impresionat.

Avertisment pentru Nicolae Dică!

Florin Răducioiu crede că Andrea Compagno nu a fost vizibil în partida Petrolul – FCSB, scor 0-2. Nu i-a adus multe critici atacantului italian transferat de Gigi Becali de la FC U Craiova cu 1,5 milioane de euro.

„Mi-au plăcut mulţi jucători. Mi-a plăcut, într-adevăr, Omrani, după o perioadă lungă de inactivitate, iată că începe să joace bine, e eficient, e un jucător care a venit să o ajute pe FCSB.

Mi-a plăcut de Cordea, mi-a plăcut de Olaru, îmi pare rău de ei, puteau să dea două eurogoluri. Mai puţin Compagno, oarecum în umbră, nu prea l-am văzut, dar mi-a plăcut în general toată echipa.

În prima repriză a fost o singură echipă de teren. Cine ştie, poate fi începutul unei serii de victorii pe care trebuie să le înşire pentru a o vedea pe FCSB printre primele din clasament”, a declarat Florin Răducioiu, la Orange Sport.

Andrea Compagno a fost înlocuit de Nicolae Dică în minutul 59 al meciului cu Petrolul cu Boban Nikolov. Fotbalistul în vârstă de 28 de ani care a semnat cu FCSB pe 17 septembrie 2022.