Avertisment dur pentru Elias Charalambous! Florin Prunea s-a dezlănţuit în direct. Greşeala uriaşă a celor de la FCSB

Avertisment dur pentru Elias Charalambous! Florin Prunea s-a dezlănţuit în direct. Greşeala uriaşă a celor de la FCSB. Totul s-a aflat după partida din turul 2 preliminar al Conference league.

FCSB s-a calificat în turul trei preliminar al Conference League, după victoria împotriva celor de la CSKA 1948 Sofia, cu un scor de 4-2 la general.

Avertisment dur pentru Elias Charalambous

Fostul mare internațional român, Florin Prunea (54 de ani), este de părere că pe fondul relaxării în timpul meciurilor, cei de la FCSB vor avea de suferit în continuare.

”Asta cu relaxarea nu prea o înțeleg. Relaxarea a plecat, în primul rând, de la bancă. Nu poți să faci schimbările astea, să schimbi doi jucători la pauză. S-a văzut imediat. Nu zic și de schimbarea lui Compagno, după aceea. Nu le-am înțeles niciodată.

Djokovic, dacă era VAR, era pasibil de eliminare. Iar lucrurile se complicau destul de mult. Asta cu relaxarea… nu e prima dată când se întâmplă.

Se vede pe tabelă. Plus problemele din apărare, zona centrală și dreapta. Dacă te prinde o echipă puternică, ai de primit.

Trebuie să elimine aceste greșeli, pentru că îi așteaptă un adversar puternic. Bine că nu au intrat în prelungiri”, a spus Florin Prunea, la Digi Sport.

Damjan Djokovic a reacționat

La finalul jocului, mijlocașul croat, Damjan Djokovic, a criticat atitudinea echipei din startul reprizei a doua, considerată nepermisă pentru un meci de cupele europene.

”Noi ne-am făcut jocul greu, am intrat în jocul lor, dar ne-am refăcut, am arătat caracter și am întors scorul.

Nu a fost bine din partea noastră, la 1-1 trebuia să fim mai concentrați. E bine că am întors scorul și mergem mai departe. Trebuie să fie o lecție, cred că am intrat puțin cam moale, nu se poate așa în Europa. Trebuie să ne învățăm.

Cred că ați văzut și voi. Ei au simțit că poate nu reușesc tehnic sau tactic cu noi, au băgat atributele (n.r. agresivitatea).

M-au luat emoțiile puțin (n.r. la faza în care și-a lovit adversarul cu palma). Bine, atât de agresiv nu a fost… A fost un actor bun adversarul. Trebuie să învăț să fiu mai calm”, a declarat Damjan Djokovic.