Avertisment dur pentru Edi Iordănescu! Adversarii tricolorilor au prins tupeu: ‘Vrem să batem românii’

Avertisment dur pentru Edi Iordănescu! Adversarii tricolorilor au prins tupeu. Kosovo vrea să scrie istorie în România. Marți seara va fi un duel de foc, pe Arena Naţională.

Tricolorii lui Edi Iordănescu au fost amenințați! Kosovo vrea să bată România pe Arena Națională. Remiza românilor cu israelienii le-a dat încredere.

Tricolorii lui Edi Iordănescu au fost amenințați!

Kosovo a remizat sâmbătă seara împotriva Elveției, lider în clasamentul primei grupe, scor 2-2. Românii au obținut de asemenea un egal cu Israel, 1-1, în cadrul preliminariilor Euro 2024.

Kosovo s-a luptat până îl ultimul minut pentru a obține un egal în duelul cu Elveția, Vedat Mauriqi a egalat în minutul 90+4 al partidei.

Prestația românilor în duelul cu israelienii le-a dat încredere jucătorilor din Kosovo. Marți seara, kosovarii sunt hotărâți să facă spectacol pe Arena Națională.

„Sunt cea mai fericită persoană pentru debut. A fost o plăcere deosebită. Sper să continuăm cât mai bine. A fost un pic dificil în fața tuturor acestor fani. Mă bucur pentru remiza de la final. Poate că am luat un punct prea mare. Sper să obținem trei puncte în următoarele meciuri. Sper că următoarea victorie va fi în România.” a declarat Manisa Kroenica după primul său meci la națională, conform gazetaexpress.com.

Kosovo va da piept cu tricolorii pe Arena Națională, marți seara, de la ora 21:45.

România și-a păstrat poziția secundă în clasamentul Grupei 1, cu nouă puncte obținute în cele cinci etape diputate în cadrul Euro 2024. Kosovo, pe de altă parte, se situează pe locul al patru-lea, cu doar cinci puncte obținute.