Avertisment dur pentru cei de la FCSB! Greșeala uriașă a lui Elias Charalambous. A spus totul în direct

Avertisment dur pentru cei de la FCSB! Elias Charalambous a comis o greșeală uriașă. Ilie Dumitrescu a spus totul, în direct.

Roș-albaștrii au câștigat cu CSKA 1948 Sofia, scor 1-0, meciul din prima manșă a turului doi din preliminariile Conference League.

Ilie Dumitrescu (54 de ani) a urmărit partida, acesta concluzionând că, deși FCSB are trei meciuri câștigate în noua stagiune, formația are mari deficiențe în ce privește evoluția jucătorilor săi începând din repriza secundă.

Avertisment dur pentru cei de la FCSB

Acest lucru este valabil nu doar pentru duelul cu echipa bulgară, a spus fostul atacant, ci și pentru cele jucate cu FCU Craiova, scor 3-1, și cu Dinamo, scor 2-1.

„La Craiova, prima repriză bună, cu Dinamo la fel. Prima repriză bună și aici, dar mereu văd o scădere în partea secundă. Și nu cred că au fost schimbările de vină, Edjouma a adus un plus. În rest, n-a mai fost același pressing avansat și au început să apară greșeli la faze simple. Pe urmă a fost o acțiune a celor de la CSKA, când Tarnovanu a scos bine.

Nu par o echipă periculoasă bulgarii, dar dacă tu le dai șanse cu greșeli individuale, ele puteau fi fructificate. În rest, văd o liniște, și-au dat seama clar că sunt peste adversari. Nu văd probleme în meciul retur.

Dar pe începutul de sezon am văzut-o pe FCSB foarte bună în prima repriză, iar în cea de-a doua nu s-a menținut același ritm sau forță. Hai să mergem pe ideea că e început de sezon și nu este tonus suficient decât pentru 60-70 de minute.

Încet, încet, pe parcursul meciului, echipa nu mai are același ritm. Tot ce fac foarte bine în prima repriză nu mai e la fel în cea de-a doua. Poate e și o problemă din punct de vedere fizic”, a afirmat Dumitrescu, conform Digi Sport.

Returul dintre roș-albaștri și CSKA 1948 Sofia se va disputa pe 3 august, de la ora 21:30, pe arena Arcul de Triumf din București.