Atac devastator la adresa vedetei lui Elias Charalambous! L-a făcut praf în direct. Nu are faţă să joace la FCSB

Atac devastator la adresa vedetei lui Elias Charalambous! L-a făcut praf în direct. Nu are faţă să joace la FCSB. Dorin Rotariu a fost adus cu mare fast la vicecampioană, dar nu e jucătorul dorit.

Ilie Dumitrescu s-a lămurit de internaționalul român care a semnat cu echipa lui Elias Charalambous în octombrie 2023.

Atac devastator la adresa vedetei lui Elias Charalambous!

Dorin Rotariu jucat deja în mai multe meciuri în echipa pregătită de Elias Charalambous. A fost titularizat cu FC Voluntari, scor 0-0, unde a bifat doar 45 de minute. Apoi, a evoluat 80 de minute cu Petrolul Ploiești, scor 2-2.

Chiar dacă a primit șanse din partea lui Gigi Becali imediat după ce a semnat cu vicecampioana României, Dorin Rotariu nu a reușit să impresioneze. Ilie Dumitrescu este de părere că Dorin Rotariu nu dă cel mai bun randament al său pe poziția de „număr 9”.

„Repet, e un jucător inteligent. Are un mare potențial, are nevoie de meciuri. E forțat, din punctul meu de vedere. E ok că-i dai minute, e important, dar lucrurile vin de la meci la meci. Să nu se aștepte peste noapte să… E un ciclu normal. E foarte greu să joci număr 9, nu-l văd vârf”, a spus Ilie Dumitrescu, în direct la Digi Sport.

„Când te retragi, înseamnă că nu mai ai fotbaliști în teren care să facă posesie. Am schimbat niște jucători… Dawa merita roșu. Era Miculescu, l-am băgat, a dat bara aia. Nu a mai atins mingea. Fotbalul e sport de bărbați. Dacă n-ai bărbăție, e greu să ajungi fotbalist.

Compagno pierde mingea. Are doi metri, ține, bă, de minge. Fă ceva! Un atacant bun dădea gol. Am crezut mult în Ganea. Nu prea o să-l mai vedeți. Nici faza ofensivă, nici defensivă, era ca un fel de… Ce era el pe acolo. Mi-a plăcut foarte mult de el când era la Hagi. Poate o să intre Vlad, asta e dreptatea.

Dacă tu (n.r.- Târnovanu) stai și te uiți la o minge care nici măcar nu era tare… Pantea o luase razna, săracul. Ce cauți tu acolo să faci faultul ăla, mai erau 20 de secunde. După aia vine Ngezana. Păi, ce cauți tu… Să faci faultul ăla… Miuță vreau, posesia la mine. Dar eu fac antrenamentele?”, a spus Gigi Becali, conform sursei citate.