Arbitrul şi-a bătut joc de VAR! Momente penibile la Sibiu. Ce s-a întâmplat la Hermannstadt – U Cluj

Arbitrul şi-a bătut joc de VAR! Momente penibile la Sibiu. S-a aflat ce s-a întâmplat la Hermannstadt – U Cluj. Centralul Florin Andrei a reuşit să ducă la vicierea rezultatului final.

Hermannstadt – U Cluj a fost viciat de arbitrul Florin Andrei. Băieţii lui Ioan Ovidiu Sabău ar fi trebuit să beneficieze de un penalty la scorul de 0-0.

Arbitrul şi-a bătut joc de VAR!

În minutul 30, Daniel Popa a fost faultat în careu de portarul Muţiu. Florin Andrei a dat simulare şi galben pentru atacantul oaspeţilor, deşi trebuia să dea penalty. Apoi, s-a dus la VAR, dar nici reluările clare nu l-au făcut să-şi schimbe decizia.

Imediat, Daniel Paraschiv a deschis scorul. Oaspeţii au întors totuşi rezultatul. Mitrea şi apoi Daniel Popa au făcut 2-1 ăentr U Cluj, rezultat cu care s-a intrat la cabile. Asta deşi Daniel Paraschiv a avut şansa dublei, dar reușita atacantului a fost anulată la intervenția VAR, din cauza unui ofsaid la Silviu Balaure. Finalul a fost nebun. Oroian a egalat în prelungiri după o reluare de senzaţie. Scor final Hermannstadt – U Cluj şi ioan Ovidiu Sabău revine cu un egal pe banca şepcilor roşii.

Hermannstadt – U Cluj, echipe de start:

HERMANNSTADT (4-4-2): Muțiu – Butean, I. Stoica (cpt.), Bejan, Oroian – Bucuroiu, Mino, Alhassan, Balaure – G. Iancu, Paraschiv
Rezerve: Căbuz – Etienne, Găman, Murgia, Biceanu, Bărbuț, Neguț, Dr. Iancu, Ruben Fonseca
Antrenor: Marius Măldărășanu

U CLUJ (4-3-3): Gorcea – Oancea, Miron, Mitrea, Vătăjelu – Nistor, Bic, Popadiuc – I. Stoica, D. Popa, Chipciu (cpt.)
Rezerve: Iliev – Dimitrov, Pițian, Perianu, Hofman, Calcan, Tescan, Simion
Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău

Stadion: Municipal, Sibiu
Arbitru: Florin Andrei / Asistenți: Radu Ghinguleac și Alexandru Vodă