Arbitraj de judeţ la Ploieşti! S-a terminat Petrolul-Poli Iaşi. Ce au făcut oamenii lui Leo Grozavu

Arbitraj de judeţ la Ploieşti! S-a terminat Petrolul-Poli Iaşi. S-a aflat ce au făcut oamenii lui Leo Grozavu. A fost un meci foarte bun făcut de către moldoveni în deplasare. Meciul a fost la discreţia oaspeţilor, în ciuda scorului.

Băieţii lui Leo Grozavu au făcut o primă repriză foarte bună. Puteau să marcheze în mai multe rânduri.

S-a terminat Petrolul-Poli Iaşi

Oamenii Leo Grozavu au avut mai multe şanse de a marca în prima parte, dar nu au reuşit să înscrie decât o singură dată. În minutul 21, Papp a avut o intrare criminală la Ispas. Arbitrul Dragoş Mladinovici, dar şi cei din cabina VAR au dormit. Papp a văzut doar galben, deşi intrarea sa a fost criminală. De altfel, Ispas a fost înlocuit în minutul 37.

Până să fie înlocuit, Ispas a reuşit să deschidă scorul în minutul 30. Petrolul a reuşit egalarea după o oră de joc. Musi a marcat spre bucuria celor 5.100 de spectatori care au asistat la meci. Politehnica a fost susținută de două persoane stabilite în peluza dedicată oaspeților, tată și fiu!

Luca Mihai a avut şansa de a face 2-1 în minutul 87, dar a lovit doar bara. Şi toate ocaziile moldovenilor s-au răzbunat în prelungiri. Berisha a marcat după un contraatac extrem de norocos. Scor final Petrolul-Poli Iaşi 2-1 şi gazdele au urcat pe loc de play-off. De partea cealaltă, moldovenii rămân pe loc de baraj de menţinere în Superliga.

Petrolul – Poli Iași, echipele de start:

Petrolul: Zima – Papp, Meijers, Huja, Țicu – Hanca, Seto, Jair, Grozav – Musi, Irobiso
Rezerve: Eșanu, Bălbărău, Garutti, Dumtiru, Radu, Diomande, Bratu, Jyry, Ișfan, Răducan, Paraschiv, Berisha
Antrenor: Florin Pârvu

Poli Iași: Ailenei – Todoroski, Bouhenna, Samayoa, Ispas – Bordeianu, Garobbio – Bettaieb, Mihai, Ștefanovici – Harrison
Rezerve: Niga, Martac, Ilie, Katanec, Jatoba, Itu, Buș, Gheorghiță, Kabra, Mota
Antrenor: Leo Grozavu

Stadion: „Ilie Oană”
Arbitru: Mladinovici Horia Gabriel (Bucureşti). A1: Badea Marius (Râmnicu Vâlcea) , A2: Bucsi Imre-Laszlo (Sfântu Gheorghe). Arbitru VAR: Costreie Sorin (Voluntari). Arbitru AVAR: Busi Cătălin (Râmnicu Vâlcea).