Anunţul serii despre Marius Şumudică! Ce a făcut noua echipă a antrenorului român. Un tricolor, decisiv în meci

Marius Șumudică a reușit prima victorie în Turcia. Gaziantep a câștigat cu Istanbulspor, scor 2-0, în etapa a șasea a SuperLigii Turciei. Denis Drăguş a marcat un gol.

Marius Şumudică, prima victorie cu Gaziantep

Gaziantep a obținut prima victorie în acest sezon. După ce echipei lui Șumudică i s-a anulat un gol în minutul 21, Denis Drăguş a deschis scorul în minutul 74, din pasa lui Lazar Markovic, jucător intrat în minutul 73.

În minutul 90+4 acelaşi Markovic a pasat pentru Albian Ajeti şi acesta a stabilit rezultatul final, 2-0.

La Gaziantep au fost titulari portarul Florin Niţă, fundaşul Junior Morais, mijlocaşul Alexandru Maxim şi atacantul Denis Drăguş. Maxim a fost schimbat în minutul 72, iar Drăguş a ieşit de pe teren în minutul 87.

Gaziantep ocupă locul 18, cu 3 puncte. Istanbulspor are două puncte şi este pe poziţia a 19-a.

Gaziantep: Niță – Eskihellac, N’Koulou, Kizildag, Djilobodji, Morais – Soyalp, Bikel, Maxim – Gradel, Drăguș
Rezerve: Batuhan, Ajeti, Artan, Babuscu, Cihan, Ersoy, Jevtovic, M’Bakata, Ozcicek