Anunţul momentului pentru FCSB! S-a întâmplat chiar înaintea meciului direct. Au dat afară antrenorul

Este anunţul momentului pentru FCSB! S-a întâmplat chiar înaintea meciului direct. Au dat afară antrenorul. Rezultatele foarte proaste ale celor de la Anderlecht s-au lăsat cu urmări. Antrenorul belgienilor tocmai a fost dat afară.

FCSB urmează să joace în Conference League cu Anderlecht joi seara. Până atunci, belgienii şi-au demis antrenorul.

Anunţul momentului pentru FCSB!

Vicecampioana lui Nicolae Dică joacă joi cu Anderlecht în Conference League. Felice Mazzu, antrenorul belgienilor, a fost dat afară de la echipă cu 4 zile înaintea meciului direct. Şefii lui Anderlecht au luat decizia imediat după derby-ul cu Standard Liege. Partida a fost întreruptă în minutul 63. Ultraşii oaspeţilor au aruncat cu torţe, iar Denis Drăguş i-a aplaudat ironic.

Anderlecht deschisese scorul în minutul 3, dar Standard a întors rezultatul şi conducea cu 3-1 în momentul în care s-a declanşat scandalul. De altfel, echipa belgiană este într-o criză profundă. Avea trei înfrângeri la rând până la startul derby-ului din Belgia.

„RSC Anderlecht încheie cu efect imediat colaborarea cu Felice Mazzu. La baza acestei decizii se află rezultatele care sunt mult sub așteptări, după 14 meciuri.

Până la numirea unui nou antrenor principal, antrenorul de la echipa a doua, Robin Veldman, va prelua temporar funcția de antrenor principal al primei echipe„, se anunţă într-un comunicat pe site-ul clubului.

În tur, FCSB şi Anderlecht au remizat, scor 0-0, pe Arena Naţională. A fost singurul punct pe care şi l-au trecut în cont roş-albaştrii în grupa de Conference League. Până la duelul cu Anderlecht, de joi seara FCSB are meci şi în Superliga, în această seară. Sepsi – FCSB este de la ora 21:00, ultimul meci al turului sezonului regulat din Superliga.