Anunţul momentului despre Ianis Hagi! S-a întâmplat chiar înaintea Sărbătorilor. A aşteptat de mult timp acest lucru

Anunţul momentului despre Ianis Hagi! S-a întâmplat chiar înaintea Sărbătorilor. A aşteptat de mult timp acest lucru tricolorul. Mijlocaşul celor de la Glasgow Rangers a reuşit să bifeze aproximativ 15 minute în meciul câștigat de formația sa. A fost o victorie cu St. Mirren, scor 5-2, în etapa a 32-a din Premiership.

Antrenorul Michael Beale l-a ținut pe Ianis Hagi pe banca de rezerve și l-a introdus în meciul cu St. Mirren în minutul 77. Astfel, românul a bifat aproximativ un sfert de oră pe teren în meciul din Premiership.

Anunţul momentului despre Ianis Hagi!

În minutele bifate pe teren, Ianis Hagi a reușit să atingă mingea de 11 ori și să piardă posesia balonului de două ori.

Pentru prestația sa din meciul cu St. Mirren, românul a primit nota 6.5 din partea specialiștilor de la Sofascore. Hagi a fost introdus pe teren la scorul de 2-2. A prins astfel ultimele trei goluri ale formației sale pe teren.

Cantwell (26), Sakala (48), Morelos (80, 82) și Arfield (86), respectiv O’Hara (45+2, 65) au marcat golurile meciului Rangers – St. Mirren 5-2.

În urma victoriei de pe Ibrox, Rangers se află pe locul doi în Premiership, cu 79 de puncte, în timp ce St. Mirren se află pe locul cinci, cu 44 de puncte. Șase meciuri a jucat Ianis Hagi în total în acest sezon la Rangers.