Anunţul momentului despre Florinel Coman! S-a aflat după derby-ul CFR Cluj-FCSB: ”M-ar tenta să îl transfer!”

Anunţul momentului despre Florinel Coman! Antrenorul care a admis că l-ar transfera pe atacantul vicecampioanei. Totul s-a aflat după derby-ul CFR Cluj-FCSB. Gigi Becali va fi uimit.

Viorel Moldovan, discurs surprinzător despre prestația lui Florinel Coman din derby-ul cu CFR Cluj! Ce planuri are tehnicianul.

Anunţul momentului despre Florinel Coman!

Florinel Coman a impresionat în urma prestației sale din partida cu CFR Cluj, finalizată cu scorul de 1-1.

Atacantul a bifat o pasă de gol finalizată cu succes de către Darius Olaru, iar în repriza secundă a reușit să marcheze, însă golul său a fost anulat în urma faultului lui Crețu asupra lui Otele.

Viorel Moldovan a fost surprins de calitățile lui Coman.

„Dacă aș fi conducător la un club din străinătate, m-ar tenta să îl cumpăr pe Florinel Coman. Cât timp e concentrat la joc, face lucruri senzaționale. Cum s-a întmplat în acest meci.

A dat o pasă genială pentru Olaru, a avut și acel gol superb anulat. Mare păcat pentru reușită. FCSB a avut situații multe în repriza a doua. Dacă se preocupă doar de fotbal, e un jucător fantastic. Mie îmi place. Îmi stârnea interesul dacă eram conducător la o echipă din străinătate!”, a declarat Viorel Moldovan, la Prima Sport 1.

”Știam că întâlnim o echipă foarte bună!”

Florinel Coman a tras o concluzie în urma prestației grupării roș-albastre, în cadrul deplasării la Cluj.

”Am prins un șut foarte bun, dar din păcate, nu a fost gol. Plecăm doar cu un egal deși am venit montați pentru a câștiga. Știam că întâlnim o echipă foarte bună, felicit CFR-ul pentru un meci super, nu i-am văzut de mult să joace așa!”, a spus Coman, extremă FCSB.

În continuare, FCSB va primi vizita celor de la FC Hermannstadt, pe data de 16 decembrie, de la ora 20.00!