Anunţul momentului despre Cristina Neagu! Messi din handbal a dat marea lovitură. Meci cu scandal pentru CSM Bucureşti

Anunţul momentului despre Cristina Neagu! Messi din handbal a dat marea lovitură. Au luat, din nou, titlul. O nouă performanţă importantă pentru Neagu şi pentru fetele de la CSM Bucureşti.

Cristina Neagu a reuşit să câştige un nou titlul de campioană cu echipa Primăriei. Totul a devenit oficial după ultima victorie a bucureştencelor.

Anunţul momentului despre Cristina Neagu!

CSM Bucureşti, a învins, în deplasare, Dunărea Brăila, scor 29-24 (15-10). A fost un meci jucat în devans la etapa a XXIII-a. Astfel a acumulat 67 de puncte. Cristina Neagu şi compania au cu 15 mai multe decât campioana din 2022, Rapid Bucureşti, şi avantajul rezultatelor directe cu aceasta. Astfel, CSM Bucureşti obţine al şaselea titlu naţional din propriul palmares.

În minutul 41 al partidei, căpitanul CSM Bucureşti, Cristina Neagu, a fost eliminată cu cartonaş roşu pentru cumul de trei eliminări de câte 2 minute. Ultimele două le-a primit consecutiv, pentru întârzierea unei repuneri adverse. Apoi i-a arătat obrazul unui arbitru.

Meciul a continuat într-o atmosferă destul de tensionată. Victoria a revenit într-un final echipei CSM Bucureşti. Pentru Siraba Dembele este ultimul titlu naţional pentru care a luptat. Se va retrage din sportul profesionist.

Meciurile din etapa a XXIII-a, în cadrul căreia CSM Bcuureşti a jucat în devans, vor avea loc între 29 aprilie – 3 mai. Sezonul se va încheia în 28 mai, cu partidele etapei a XXVI-a.

CSM Bucureşti a câştigat al şaselea titlu naţional din palmares. Celelalte cinci titluri au fost câştigate între 2015-2018, respectiv în 2021. Cinci trofee Cupa României şi patru Supercupe mai are în palmares echipa antrenată de Adrian Vasile. La nivel european are Liga Campionilor, în 2016.

În acest sezon, CSM Bucureşti este calificată în sferturile Ligii. Va juca, în 30 aprilie şi 7 mai, cu Team Esbjerg, pentru un loc la Turneul Final Four.