Anunţ incredibil în cazul Sepsi-FCU Craiova! Adrian Mititelu va fi şocat. Covăsnenii s-au sucit

Anunţ incredibil în cazul Sepsi-FCU Craiova! Adrian Mititelu va fi şocat. Covăsnenii s-au sucit. Dacă în primă instanţă nu au acceptat decât 3-0 pentru ei, acum cei de la Sepsi ar fi de acord şi cu rejudecarea.

După FCU Craiova-Mioveni 2-1, Adrian Mititelu a spus clar. La Apel, s-ar putea decide rejucarea partidei.

Anunţ incredibil în cazul Sepsi-FCU Craiova!

După anunţul lui Adrian Mititelu, Cristiano Bergodi şi-a schimbat discursul. Meciul fusese oprit de Andrei Chivulete din cauza unor scandări cu iz xenofob.

Cristiano Bergodi, antrenorul lui Sepsi OSK, a vorbit despre victoria împotriva celor de la FC Hermannstadt. Apoi, a oferit o reacție proprie asupra declarațiilor făcute de Mititelu în vederea rejucării meciului cu FCU Craiova.

„Un meci frumos, cu multe emoții. În prima repriză nu am pornit bine, minge se plimba lent. În a doua repriză, a venit acest episod cu penalty și eliminarea lui Tamas. Acest moment putea omorî orice echipă. Dar băieții au reacționat bine, au avut încredere, n-au renunțat.

E o victorie de moral, care duce la cinci puncte (n.r. – de U Craiova 1948) și asta e important. N-am văzut faza penalty-ului, dar a fost un episod care putea omorî și un taur. Să fii egalat în zece oameni, dar noi n-am renunțat și am profitat de greșeala lor. Dar important este să ai încredere că poți să câștigi meciul.

Aveam nevoie de o victorie. N-am făcut un joc strălucitor, dar au intervenit probleme în lot. Nu știu dacă se poate rejuca meciul cu Craiova. Vom vedea ce se va decide la apel. Nu e o problemă pentru noi. Dacă decide să se rejoace, se va rejuca, nu e problemă. Nu mă pricep la regulament”, a spus Bergodi la finalul meciului.