Anunţ de ultimă oră despre cei de la CSU Craiova! Ce au făcut băieţii lui Laurențiu Reghecampf. S-a aflat totul

Anunţ de ultimă oră despre cei de la CSU Craiova! S-a aflat ce au făcut băieţii lui Laurențiu Reghecampf. După mai multe înfrângeri dureroase în Superliga şi-au refăcut moralul într-un meci amical.

Laurențiu Reghecampf a lucrat la psihicul elevilor săi! CSU Craiova și-a recăpătat puterile în pauză. Amicalul le-a schimbat percepția.

Laurențiu Reghecampf, reia campionatul cu forțe proaspete!

După eșecurile fără drept de apel pe care le-au trăit în teren cu FCSB și Farul Constanța, oltenii lui Laurențiu Reghecampf și-au redresat atitudinea în urma victoriei din amicalul cu Viitorul Pandurii Târgu-Jiu, scor 3-0, disputat  în această pauză competițională.

Tehnicianul oltenilor l-a introdus în teren și pe Jovan Markovic, atacantul în vârstă de 22 de ani, ce a fost exclus din lotul ales pentru duelul cu FCSB.

Formația din Bănie a înscris prin Alex Mitriță, Andrei Ivan și Jovan Markovic.

„Victorie în meciul amical de astăzi contra celor de la Viitorul Pandurii, scor 3-0. Echipa de start: Popescu – Vlădoiu, Lăpădătescu, Badelj, Borța – Căpățînă, Mateiu – Houri, Ișfan, Mitriță – Koljic. Au mai intrat în repriza secundă: Lazar, Sala, Roguljic, Crețu, Ivan, Markovic, Stana, Tomasec, Ninaci, Bană, Gașpăr, Neață. Au marcat: Mitriță (min. 40), Markovic (min. 52), Ivan (min. 68)”, scrie pe pagina oficială a CSU Craiova.

Reghe este de părere că jucătorii săi trebuie să fie mai implicați, atât mental, cât și sufletește, în momentul în care pășesc pe gazon în partidele oficiale.

„Uneori arătăm ca o echipă normală, indiferent de adversarul pe care îl întâlnim, trebuie să avem altă reacție. Poate nu am ales cei mai bun jucători pentru primul 11. Anumiți jucători trebuie să gândească, să pună suflet. Nu dau vina pe nimeni, trebuie să ne revenim împreună.

Pe hârtie, în atac arătăm bine. Koljic nu şi-a revenit, Ivan joacă pe o poziţie care nu e a lui. Am încercat să improvizăm anumite lucruri. Cel mai tare mă deranjează atitudinea. Lucrul acesta mă deranjează cel mai tare”, a spus Reghe.