Anunţ crucial despre un tricolor! Radu Drăguşin a dat marea lovitură în Serie A. Edi Iordănescu, direct vizat

Anunţ crucial despre un tricolor! Radu Drăguşin a dat marea lovitură în Serie A. Edi Iordănescu, direct vizat de reuşitele tricolorului. Selecţionarul naţionalei României primeşte veşti bune înaintea duelurilor decisive din preliminariile EURO 2024.

Radu Drăguşin este unul dintre tricolorii care evoluează constant la cel mai înalt nivel. Fundaşul central a promovat cu Genoa în Serie A şi este titular la grifoni.

Radu Drăguşin a dat marea lovitură în Serie A

Echipa italiană Genoa, formaţie unde joacă şi românul Radu Drăguşin, a învins duminică seara, în deplasare, scor 1-0, formaţia Lazio Roma. Acest meci a contat pentru etapa a doua din Serie A.

Genoa a marcat unicul gol al întâlnirii în minutul 16, prin Mateo Retegui. Radu Drăguşin a fost titular şi integralist la Genoa, iar George Puşcaş a rămas pe banca de rezerve. Echipa antrenată de Alberto Gillardino se află la prima victorie din acest sezon şi ocupă locul 11, cu 3 puncte, în clasament.

La Napoli, campioana Italiei a marcat primul gol în minutul 16, dintr-un penalty transformat de Victor Osimhen. Oaspeţii au rămas în zece oameni după eliminarea lui Maxime Lopez, în minutul 51, în timp ce Napoli a ratat ocazia desprinderii în minutul 60. Atunci, Raspadori nu a putu transforma al doilea penalty primit de gazde. Napoletanii au marcat însă pentru 2-0 în minutul 64, prin Giovanni Di Lorenzo, iar Napoli este pe locul doi în campionat, cu şase puncte.