Anghel Iordănescu s-a dezlănţuit! I-a făcut praf pe cei de la CSU Craiova. De ce crede că FCSB este deja campioană

Anghel Iordănescu a spus clar! Victoria de duminică seara a roș-albaștrilor a decis campioana României! Fostul selecționer al României i-a făcut praf pe jucătorii de la CSU Craiova.

Anghel Iordănescu a vorbit despre victoria pe care FCSB-ul a înregistrat-o în fața celor de la CSU Craiova, scor 2-0.

Anghel Iordănescu s-a dezlănţuit!

Fostul selecționer al echipei naționale a analizat partida dintre FCSB și CSU Craiova și a dat un verdict crunt. Oltenii doar pretind că se bat pentru campionat, în timp ce roș-albaștrii sunt deja campioni.

„E o victorie lejeră, clară, care le aduce practic titlul. Un joc bun, un joc frumos, în mod special din partea Stelei (n.r.: FCSB-ului). Craiova rămâne datoare şi ne lasă să credem că se bate pentru campionat. Dar doar ne lasă să credem.

Aşteptam mai mult de la Craiova, pentru că, de fiecare dată, oltenii vin cu ambiţia lor oltenească. Anunţă sus şi tare că se bat pentru campionat, dar într-un final renunţă.

Pentru Universitatea au contat foarte mult cele 3 mari absenţe: Screciu, Bancu şi Mitriţă. Cred că ar fi arătat altfel Craiova, sunt jucători importanţi”, a declarat Anghel Iordănescu după meci.

Scorul partidei a fost deschis de Florinel Coman, în minutul 29, după care, 3 minute mai târziu, Vlădoiu a făcut o gafă uriașă, a înscris în propia poartă și făcând astfel ca scorul să devină 2-0 pentru roș-albaștrii.

Deși au mai avut câteva faze de gol, oltenii nu au reușit deloc să se impună, iar echipa lui Elias Charalambous s-a îndepărtat de 10 puncte față de ocupanta locului 2, CFR Cluj.

Craiova ocupă locul 3 în clasament, și are adunate aceleași puncte precum clujenii, 31.