Andrea Compagno face legea la chinezi! Gigi Becali are ce să regrete. Atacantul italian a marcat pentru noua sa echipă / Video

Andrea Compagno face legea la chinezi! Gigi Becali are ce să regrete. Atacantul italian a marcat pentru noua sa echipă. Latifundiarul din Pipera l-a cedat prea uşor pe omul numărul 1 din atacul vicecampioanei.

Andrea Compagno îşi pune amprenta şi la noua sa echipă. La 8 zile de la primul meci oficial în China, atacantul italian a marcat primul gol pentru Tianjin Jinmen Tiger.

Andrea Compagno face legea la chinezi!

După în etapa trecută a trimis mingea în bară, Andrea Compagno, vândut de FCSB pentru 120.000 de euro, a spart gheața. A marcat în victoria cu Shenzhen Xinpengcheng, 4-0.

După în minutul 22, la 1-0, a avut o ocazie importantă, lovitura sa de cap fiind reținută de portar, Andrea Compagno a punctat în minutul 70, pe contraatac. Italianul a primit o centrare excelentă în careu și a marcat cu un șut din prima. Și a dus scorul la 3-0, după ce Fiolic (4) și Wang Qiuming (58) punctaseră înainte.

Italianul a ieșit în minutul 86, iar după 4 minute s-a făcut 4-0, după reușita lui Grant. După două etape, echipa lui Compagno, TJ Tiger, are 4 puncte. E pe locul 2, la egalitate cu alte 4 echipe.

Adus în vara lui 2022 pentru 1,5 milioane de euro, Compagno a plecat în februarie în China, pentru doar 120.000 de euro. La TJ Tiger, italianul va da lovitura pe plan financiar. A semnat până în decembrie 2025 și va încasa un salariu impresionant: 850.000 de euro pe an.