Ana Bogdan a abandonat în sferturile de finală ale turneului de la Lausanne

Ana Bogdan a abandonat în sferturile de finală ale turneului Ladies Open Lausanne.

Românca, favorita numărul 3 a turneului WTA 250 de la Lausanne, a înfruntat-o în sferturile de finală pe Clara Burel (22 de ani, nr. 84 WTA).

Ana Bogdan, probleme de sănatate

Ana Bogdan a abandonat în setul al doilea al meciului din sferturile de finală ale turneului Ladies Open Lausanne, potrivit news.ro.

În timpul primului set, la scorul de 4-3 pentru Burel, aceasta a acuzat o stare de rău şi a plecat la vestiare. După revenirea pe teren, Ana a pierdut primul set, cu 3-6. Clara Burel a câştigat şi primul game al setului secund.

În al doilea game, la scorul de 40-15 în favoarea franţuzoaicei, Ana a anunţat că nu mai poate să continue meciul.

Clara Burel s-a impus şi o va înfrunta în semifinale pe Diane Parry, favorita numărul 9 a turneului de la Lausanne.