Alexandru Mitriță face anunţul serii! S-a temut de FC Voluntari: ‘Am avut mari emoții’ + Ce spune despre meciul cu Petrolul

Alexandru Mitriță face anunţul serii! S-a temut de FC Voluntari. Cel mai titrat jucător al oltenilor a mărturisit care este obiectivul echipei în prezent. Ce spune despre meciul cu Petrolul.

Alexandru Mitriță, avertisment dur pentru rivală! Cum a trăit partida cu FC Voluntari. Oltenii s-au impus pe teren propriu.

Alexandru Mitriță face anunţul serii!

CSU Craiova s-a impus pe teren propriu, luni seară, 2-1, contra celor de la FC Voluntari!

Oltenii au deschis scorul în minutul 7 al partidei, prin șutul lui Ștefan Baiaram. Ilfovenii au egalat în repriza secundă prin Robert Popescu, însă CSU Craiova a revenit în avantaj pe ultima sută de metri.

Denil Maldonado a înscris în minutul 84, din pasa lui Alexandru Mitriță. Tabela de marcat a afișat rezultatul final, 2-1 pentru elevii lui Ivaylo Petev!

Alexandru Mitriță nu se gândește la play-off, principalul obiectiv al echipei fiind acumularea de punctaj maxim în cadrul ultimelor etape ale sezonului regulat.

„Aveam nevoie de victorie. Un meci foarte greu cu o echipă foarte bună. Am câștigat și sper să ne menținem acolo sus. Am avut mari emoții, suntem bucuroși că am luat cele trei puncte. Nu vreau să mă gândesc la play-off.

Ne gândim la meciul cu Petrolul, trebuie să facem o figură bună acolo, altfel victoria din această seară nu contează. Petrolul este o echipă bună, stabilă în teren. Ne pregătim pentru ce urmează acolo!”, a transmis Mitriță, la digisport.ro.

CSU Craiova va disputa duelul cu Petrolul Ploiești, pe data de 29 februarie, de la ora 18.30!