Alexandru Chipciu, dezamăgit după rezultatul din derby-ul Clujului: ‘I-am tocat’ + Atac la șefii fotbalului românesc

CFR Cluj și U Cluj au terminat la egalitate meciul din Cupa României, scor 1-1. Alexandru Chipciu s-a declarat extrem de dezamăgit pentru că spune el a simțit că ar fi putut câștiga meciul cu marea rivală.

Chipciu nu s-a abținut și i-a atacat pe șefii fotbalului din cauza programărilor meciurilor.

„A fost un meci greu, cu două reprize total diferite. În prima i-am controlat, nu știu dacă au intrat în careu. E adevărat, nu știu dacă am avut ocazii. Apoi au adaptat jocul, asta înseamnă să ai valoare, au intrat jucători puternici. Noi am făcut schimbări, au intrat jucători care nu aveau prea multe minute. Am un sentiment de ciudă că nu i-am bătut, i-am avut în mână.

E ciudat sistemul ăsta, noi, CFR și Rapid avem câte 4 puncte. Dacă vom câștiga la Botoșani, ne vom califica. Cred că a fost un derby frumos. Am ciuda asta că au fost mulți oameni la stadion și nu am putut să-i batem. În prima repriză i-am tocat. Dacă făceam la fel și în a doua câștigam meciul. Trebuie să recunoaștem că sunt foarte puternici.

E mai important campionatul. Suntem la mâna noastră. Nu știu cum s-au făcut programările. Avem două zile jumate până la meciul cu Voluntari. Totul e la mâna noastră”, a spus Chipciu la finalul meciului.