Alex Maxim, MVP în Turcia! Evoluţie fabuloasă a românului. Ce a făcut în Cupă

Alex Maxim, MVP în Turcia! Evoluţie fabuloasă a românului. S-a aflat ce a făcut acesta în Cupa Turciei. Fotbalistul echipei Gaziantep FK a înscris un gol şi a reuşit un assist la meciul de pe teren propriu cu Boluspor, câştigat cu scorul de 3-1, în 16-imile Cupei Turciei.

Alex Maxim are evoluţii remarcate în Turcia. A fost din nou cel mai bun jucător al echipei sale.

Alex Maxim, MVP în Turcia!

Dacă de fiecare dată când a venit la echipa naţională a dezamăgit, Alex Maxim are alte evoluţii în Turcia. Românul marcat din penalty în minutul 42 şi în minutul 66 a reuşit un assist la golul lui Ersoy. Gazdele au marcat şi prin Markovic ‘90+3. Pentru Boluspor a înscris Brgu, în minutul 87.

Alexandru Maxim a evoluat pe toată durata partidei. Integralist a fost şi celălalt român de la Gaziantep, Alin Toşca. Gaziantep FK s-a calificat în optimile de finală ale Cupei Turciei. Tragerea la sorţi a acestei faze este programată vineri.