Albion Rrahmani s-a dezlănţuit! Dezvăluirea serii după victoria cu FCSB: ‘Am meritat să câştigăm’ + Ce spune despre lupta la titlu

Albion Rrahmani s-a dezlănţuit, la finalul partidei cu vicecampioana! Dezvăluirea serii după victoria cu FCSB. Ce spune kosovarul despre lupta la titlu. A mărturisit care este principalul obiectiv al formației.

Albion Rrahmani, o primă reacție după victoria cu FCSB! Mesaj războinic la adresa rivalei. Dan Șucu, în culmea fericirii.

Albion Rrahmani s-a dezlănţuit!

FCSB a pierdut fără drept de apel în fața grupării lui Cristiano Bergodi, 0-4, sâmbătă seară, pe Arena Națională!

Patru goluri și toate înscrise de către Rapid.

Iacob, mijlocașul lui Cristiano Bergodi, a deschis scorul pe Arena Națională, în minutul 33 al primei reprize. Rrahmani a bifat o dublă în poarta liderului Superligii, atât la începutul, cât și pe finalul reprizei secunde. Krasniqi a sigilat partida, iar tabela de marcaj a afișat scorul final, 4-0 pentru Rapid!

Albion Rrahmani, fundașul central al giuleștenilor, a analizat partida și consideră că victoria din această seară aparține în totalitate suporterilor.

”A fost un derby senzațional pentru ca au fost mulți oameni la stadion. Le mulțumesc fanilor, a fost o sărbătoare pentru toți, am sărbătorit împreună.

Am jucat foarte bine, merităm victoria. Am ratat multe șanse, dar a fost bine la final .

Mă simt bine acum, piciorul meu este ok acum, încerc să continui așa până la finalul sezonului. Norocul meu este familia mea, moștenesc talentul tatălui meu, care a fost fotbalist. Mă antrenez cu tatăl meu, toți antrenorii mei precedenți m-au învățat multe lucruri.

La golul doi, am lovit mingea ciudat, dar am marcat, ceea ce contează cel mai mult. Luptăm la titlu, suntem într-o formă foarte bună!”, a transmis Rrahmani, conform digisport.ro.

Rapid rămâne, în continuare, pe locul doi în clasamentul Superligii, cu un total de 55 de puncte obținute în urma celor 30 de partide disputate.