Adrian Şut a spus clar! Dezvăluirea serii după penalty-ul care a decis Farul – FCSB: ‘Asta le-am spus băieţilor’

FCSB a câștigat meciul cu Farul, 1-0, după ce a primit o lovitură de pedeapsă. În repriza a doua, în minutul 55, Adrian Șut a căzut în careul constănțenilor după un contact cu Tudor Băluță.

Constănțenii au protestat, Gică Hagi a primit un cartonaș galben, însă arbitrul Sebastian Colțescu și-a menținut decizia și a arătat spre punctul cu var.

”A fost o lovitură în careu, un contact, cred că sa și auzit. Nu știu dacă am decis eu meciul, cred că Olaru l-a decis pentru că a marcat. Nu știu să vă zic exact dacă a fost penalty. Eu pot doar să zic că a fost contact. Da, m-a lovit!

O partidă dificilă, nu am reușit să ne facem jocul, dar am reușit să câștigăm ca o echipă mare.

Mă bucur că sunt apreciat pentru munca pe are o fac pe teren. E important să fiu și motivat, dar trebuie să stau cu picioarele pe pământ.

O să fie trei meciuri în deplasarea, toate vor fi dificile. Nu contează cu cine jucăm, noi suntem FCSB și trebuie să câștigăm.

Cred că ne-am maturizat, suntem o echipă foarte bună. Avem caractere în echipă și jucători care fac diferența”, a declarat Adrian Șut.

FCSB este pe primul loc cu 21 de puncte adunate în Superliga.