Adrian Porumboiu intervine în scandalul momentului! Atac dur la adresa omului lui Răzvan Burleanu. Superliga, pe un butoi cu pulbere

Adrian Porumboiu intervine în scandalul momentului! Atac dur la adresa omului lui Răzvan Burleanu. Superliga, pe un butoi cu pulbere.

Sepsi a învins-o pe CFR Cluj, scor 2-1, dar golul covăsnenilor din minutul 85 ar fi trebuit anulat. Faza a stârnit un scandal uriaș, iar șeful CCA a intervenit.

Adrian Porumboiu intervine în scandalul momentului

Fostul arbitru a analizat faza ca a stârnit un scandal uriaș în Superliga. Clujenii au condus în meciul cu Sepsi, dar gazdele au reușit să marcheze de două ori. Ultimul gol ar fi trebuit însă anulat. Reușita lui Vitalie Damașcan din minutul 85, a fost prefațat de un ofsaid la Rondon. Cei din camera VAR au analizat faza, dar inexplicabil, au validat golul.

Adrian Porumboiu spune că inițial golul i s-a părut valabil, dar după ce a revăzut capturile și-a dat seama că trebuia anulat.

„Pare neverosimil când vezi captura… Dar dacă te duci cu privirea la faza din timpului meciului, pe care a dat-o televiziunea, părea mai neverosimil, daca pot spune așa, de ce se întârzie așa mult luarea deciziei.

Nu părea nimic de obiectat, nimic neregulamentar. Acum, am rămas surprins.

După captură e ofsaid. Nu înțeleg de ce nu a dat televiziunea. Dacă au tras-o din camera VAR, înseamnă că au problemă mare. E ofsaid 100%. De ce au spus că e ofsaid? În timpul meciului, la reluări, nu am văzut nimic suspect”, a spus Adrian Porumboiu la GSP LIVE.

Președintele CCA a reacționat, potrivit FRF.ro. Kyros Vassaras a anunțat că Florian Alexandru Vișan (asistent), Iulian Dima (arbitrul din camera VAR) și Alexandru Filip (asistent VAR) vor fi înlocuiți la următoarele delegări.