Adrian Mutu face anunţul momentului! Transferul uriaş pe care îl vizează cei de la Rapid: ‘Avem discuţii’ + Atac la Mihai Stoica şi Florinel Coman

Adrian Mutu face anunţul momentului! Transferul uriaş pe care îl vizează cei de la Rapid. Giuleştenii vor să dea marea lovitură şi să-l aducă pe Cîrjan, puştiul minune de la Arsenal. Mai mult, Mutu a vorbit şi despre egalul cu Sepsi care a scos-o în mare măsură din lupta pentru cupele europene.

Mai mult, Adrian Mutu le-a răspuns şi Mihai Stoica şi Florinel Coman. Cei doi au râs de Rapid după umilinţa, 2-7, cu Farul. S-a insinuat că giuleştenii nu şi-ar fi apărat corect şansele contra celor de la Farul.

Adrian Mutu face anunţul momentului!

„Nu este nimic adevărat cu Balotelli. Clubul este în discuţii cu Arsenal pentru Cîrjan. Să vedem ce se va reuşi. Se spun prostii mari. Nu fac cinste celor care care le-au spus. Rapid joacă numai pe teren”, a spus antrenorul giuleştenilor, în direct la Digisport.

Adrian Mutu a vorbit şi despre meciul contra celor de la Sepsi. Şansele pentru un loc de Conference League sunt mici, dar Mutu vrea să câştige ultimele două meciuri ale sezonului, cu CSU Craiova şi FCSB. „În repriza a doua echipa a jucat. Nu am ce să le reproşez. În prima repriză s-a văzut tracul de după acel meci. O să vedem ce se va întâmpla în meciul Craiovei. Apoi, vedem ce facem cu Craiova aici. E un derby. Avem două meciuri foarte grele. E final de sezon. Presiunea a fost mare.

Echipa în repriza a doua a trecut peste acel blocaj mental. Sunt obiectiv. Încerc să analizez lucrurile bune, dar şi pe cele mai puţin bune. Trebuie să individualizăm anumite lacune şi să le vedem pe cele bune.

Suntem în stare să creăm surprize mari, dar avem şi blocaj psihic câteodată”, a spus Adrian Mutu, la finalul meciului, în direct la Digisport.