Adrian Mititelu se va enerva cumplit! FCU Craiova a comis-o grav înaintea reluării Superligii. Amical de coşmar cu Poli Iaşi

Adrian Mititelu se va enerva cumplit! FCU Craiova a comis-o grav înaintea reluării Superligii. Amical de coşmar cu Poli Iaşi pentru echipa alb-albastră. Băieţii lui Giovanni Costantino nu au avut nicio şansă.

Adrian Mititelu are de ce să fie supărat. FCU Craiova arată rău înainte de disputele oficiale din 2024.

Adrian Mititelu se va enerva cumplit!

Poli Iași a învins-o pe FCU Craiova într-un meci amical disputat la Buftea, scor 4-2. Oamenii lui Giovanni Costantino au început în atac. William Baeten a șutat în bară, dar deschiderea scorului a fost reușită de Andrei Gheorghiță în minutul 32. Robert Ion a dublat avantajul ieșenilor 3 minute mai târziu. S-a făcut 3-0 pentru băieţii lui Leo Grozavu după golul lui Cătălin Itu.

Jibril Ibrahim a redus din diferență în minutul 55, dar ieșenii au restabilit avantajul de 3 goluri în minutul 81, după autogolul lui Juan Bauza. Jibril Ibrahim a reușit „dubla” în minutul 90 și a stabilit scorul final. Înfrângere incredibilă pentru oamenii lui Adrian Mititelu care au meciuri infernale în Superliga. În primele 3 etape joacă în deplasare cu Rapid şi farul, apoi pe propriul teren, contra celor de la Dinamo.

FCU Craiova – Poli Iași, echipele de start:

FCU Craiova: Gurău – Padula, Kvakic, Lacroix, Mascarenhas – Achim, Van Durmen – Bauza, Baeten, Blănuță, Chițu
Antrenor: Giovanni Costantino

Poli Iași: Lung – Martac, Katanec, Ilie, Ispas – Marchioni, Itu, Saghiri – Ion, Gheorghiță, Harrison
Antrenor: Leo Grozavu